Google Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Google Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Yazar yigit Mart 30, 2020

Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları, Google Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam vermek isteyen reklam verenler için son derece basit ve anlaşılır olmakla birlikte Google yapay zeka sistemi sayesinde akıllı çözümler sunar.

Diyelim ki Google Görüntülü Reklam Ağı reklamları için üst düzeyde bir bilgi sahibi değilsiniz ve zamanınız kısıtlı. Manuel teklifler, reklam kurguları ve detayları hakkında derinlemesine bilginiz yok o halde Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları tam da size göre!

Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları reklamlarınızın verimliğini artırmak, reklam maliyetlerinizi düşürmekdaha fazla tıklama ve dönüşüm almak amacıyla sizler için 3 optimizasyon teknolojisini birleştirir!

Otomatik Teklif
Google’da manuel bir Görüntülü reklam çıktığınızda tüm teklif stratejilerinizi kendiniz belirlemeniz ve günlük olarak bu teklif stratejilerinizi optimize etmeniz gerekmektedir.

Akıllı Görüntülü reklam kampanyaları, bir otomatik teklif stratejisi olan Hedef EBM‘yi kullanarak, her bir reklamınız için sizlere dönüşüm oranını yükseltecek en iyi teklif stratejisini otomatik olarak verir. Böylelikle teklif stratejilerinizi manuel olarak ayarlamanıza gerek kalmaz ve zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Otomatik Hedefleme
Google Akıllı Görüntülü reklam kampanyaları reklamınızın hangi mecralardahangi ilgi alanlarına sahip kişilere gösterileceği, hangi konulara ilgi duyan, satışlarınızı hangi eğilimlere sahip kişilerin artıracağına kadar sizlere otomatik bir hedefleme teklifi sunar. Kampanyanız yayınlandıkça hedefleme Google tarafından otomatik olarak optimize edilir. Böylelikle reklamınızı gün gün takip edip manuel hedeflemeleri optimize etmekle vakit kaybetmemiş olursunuz. Google sizin için satışlarınızı ve tıklanma oranınızı artıracak kişilere reklamlarınızı otomatik olarak gösterir.

Otomatik Reklam Oluşturma
Google’da manuel bir Görüntülü reklam çıktığınızda reklam görsellerinin boyutları, tasarımları, mecralara uygunluğu vb tüm ayrıntıları düşünmeniz ve buna göre ayrı ayrı aksiyonlar almanız gerekmektedir.
Google Akıllı Görüntülü reklam kampanyaları sayesinde reklamlarınız başlık, açıklama, logo ve resim gibi sizin sağladığınız yapı taşlarından Google yapay zekası ile otomatik olarak üretilir. Böylelikle reklam görsellerinizi optimize etmekle uğraşmamış olursunuz!

Google’da bir Akıllı Görüntülü reklam çıkmak için ads.google.com web sitesine gidin ve ilgili hesabı seçin. Reklam Ver’e tıklayarak Görüntülü Reklam Ağı seçeneğini tıklayın ve açılacak pencerede ikinci sırada bulunan Akıllı görüntülü reklam kampanyası kutusunu işaretleyin. Google’da Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyası vermek işte bu kadar kolay!

Tags: , ,
Sosyal Medya

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Benzer Yazılar

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dijital Pazarlamayı Detaylı Öğrenin

Bizi Mutlaka Dinleyin